DAN ŠKOLE!

Naša je škola u petak 11.lipnja  proslavila svoj 140. rođendan. Uz slavljenike, učenike, učitelje, ravnatelja i ostale djelatnike škole, svečanu proslavu su svojom nazočnošću uveličali roditelji učenika, članovi Školskog odbora i načelnik Općine Lukač Đuro Bukvić.

Priredba je bila podijeljena na dva dijela; u prvom, ozbiljnijem, učenici su nagrađivani za odličan uspjeh u školi te su im dodijeljena priznanja za izuzetna postignuća na županijskim i državnim natjecanjima.

Najučenikom je proglašen Matej Brlić, učenik 8.a razreda, dok su za odličan uspjeh tijekom osmogodišnjeg školovanja knjigama nagrađani sljedeći učenici; Luka Ribić, Martin Paić, Antonio Dijak, Kristina Mirović, Ivanka Taubinger, Ariana Orač, Matej Brlić, Ema Bukvić, Katarina Bajer, Valentina Podravac i Lidija Ribić.

Ove je godine od strane Vijeća učenika pokrenuta inicijativa za osnivanje priznanja Dobri duh razreda. Cilj ovoga priznanja je da budu nagrađeni i pohvaljeni učenici koji svojim zalaganjem i radom ostvaruju odlične rezultate i/ili vrlo dobre odnose u razrednim zajednicama. Ovogodišnji nositelji ove laskave titule su; Andrea Stojčević, Josipa Nikolić, Doris Perković, Nela Baždar, Bruno Topolovčan, Lucija Matošević, Valentina Capek, Kristina Mirović, Zlatka Perković, Sarah Bukvić, Maja Mesar, Marko Čakmak i Matej Petrović. Vjerujemo da će dodjeljivanje priznanja potaknuti i druge učenike na povećano zalaganje i trud (rad).

Drugi dio protekao je u ležernijem tonu. Održan je Talent show u kojemu su učenici pokazali svu raskoš svojih plesnih i pjevačkih vještina i sposobnosti. Prema kategorijama pobijedili su  Kristina Topić (pojedinačno pjevanje); Antonia Bakić, Lucija Mikić, Zlatka Perković, Anamarija Živković (skupno pjevanje); Stjepan Hokman (pojedinačni ples) te Lea Bukvić, Nela Baždar, Lara Pleše i Matea Merkaš (skupni ples).

Atmosfera u dvorani dosegla je svoj vrhunac u trenutku kada je na pozornici nastupio kombinirani vokalni sastav učitelja izvodeći splet domaćih pjesama. Pravu erupciju oduševljenja izazvao je odličan nastup Marina Bukvića, bivšeg učenika naše škole. Marin je širem auditoriju poznat kao natjecatelj iz prošlogodišnje sezone HTZ-a.

Oliver Bešić, učitelj njemačkog jezika

fotogalerija!

objavio: Tomislav Šipek   datum: 15. 6. 2010.