Strukturirani tečaj Metodologija i kultura u Dublinu

U okviru projekta INterAct, koji se provodi u sklopu ključne akcije 1 programa Erasmus+, učitelj engleskog jezika OŠ Ivana Gorana Kovačića Gornje Bazje Ivan Slavić sudjelovao je na strukturiranom tečaju Metodology and Culture u Dublinu.

Tečaj je bio namijenjen učiteljima engleskog jezika. Učitelj Slavić tom prilikom je stupio u kontakt s kolegama iz Španjolske, Grčke, Poljske, Litve i Danske. Tečaj se temeljio na upotrebi sadržaja iz irske kulture, povijesti, književnosti i filma kao materijala za učenje i poučavanje. Osim toga, sudionici su se upoznali s irskim obrazovnim sustavom i imali priliku usporediti ga sa sustavima u svojim zemljama. Zanimljivo je da je u Irskoj učiteljsko zanimanje jedno od najatraktivnijih i velika je konkurencija prilikom upisa na fakultet koji zahtijeva istu razinu izvrsnosti kao i medicina ili pravo. Osnovne metode koje su sudionici naučili bile su rad na projektu istraživačkog učenja, dramskim postupcima u nastavi i upotrebi konteksa za učenje.

Po povratku u školu učitelj Slavić će predstaviti iskustva stečena na stručnom usavršavanju, prije svega vlastitim učenicima s kojima će u nastavi koristiti neke od metoda, odnosno sredstava stečenih na tečaju. Osim toga, kroz prezentaciju i radionicu za prijenos vještina i znanja, na sljedećem Učiteljskom vijeću upoznat će i kolege s ishodima sudjelovanja na tečaju.

Cilj je ovoga projekta unaprijediti nastavu, maksimalno ju orijentiratina učenike i njihove sposobnosti i interese, posebice kroz međusobnu suradnju učitelja na organizaciji interdisciplinarnog i kroskurikularnog pristupa nastavi. Stvaranjem interaktivnih okruženja za učenje škola će svojim učenicima biti u stanju pomoći razviti ključne kompetencije i vještine 21. stoljeća. Vjerujemo da će takav pristup imati značajan utjecaj na motivaciju i postignuća naših učenika.

Projektna mobilnost bila je izvanredna prilika za upoznavanje i razmjenu iskustva te dogovaranje budućih suradnji s kolegama iz različitih zemalja pod zastavom EU, kao i za istraživanje ljepota Irske.

Ova publikacija ostvarena je uz financijsku potporu Europske komisije i odražava isključivo stajalište autora publikacije i Komisija se ne može smatrati odgovornom prilikom uporabe informacija koje se u njoj nalaze.

učitelj engleskog jezika, Ivan Slavić

objavio: Hrvoje Miklaužić   datum: 11. 3. 2017.

« Ožujak 2024 »