Predstavljanje Katoličke klasične gimnazije Virovitica i Strukovne škole Virovitica

IDEMO U SREDNJU!

Upisi u srednje škole u šk. god. 2015./ 2016.

U petak 12. lipnja i ponedjeljak 15. lipnja predstavnici dviju srednjih škola predstavili su osmašima obrazovne programe. O Klasičnoj gimnaziji i njenim aktivnostima govorili su pedagoginja Maja Janković i učenik Mihael.

Program i rad Katoličke klasične gimnazije usklađen je s ostalim gimnazijama te učenici po završetku četverogodišnjeg školovanja stječu preduvjete i znanja  za uspješan upis na bilo koji fakultet. Iako se Katolička klasična gimnazija temelji upravo na katoličkim vrijednostima, učenici ne moraju nastaviti školovanje za duhovno zvanje. Bodovnog praga za upis u prvi razred nema, a godišnje se upisuje jedno razredno odjeljenje s 24 učenika.

Škola njeguje izvannastavne aktivnosti. U školi je aktivan zbor od 40-ak učenika, od kojih neki i sviraju gitaru, flautu ili klavijature. Uz  to, aktivne su i novinarska, dramska i likovna skupina.Neki učenici postigli su zavidne uspjehe u učenju, osvojili su prva mjesta na županijskim i državnim natjecanjima.

Korisne informacije o Školi mogu se pronaći na web adresi:

Programe Strukovne škole Virovitica predstavio je prof. Duško Mandić.

Moguće je upisati ukupno 7 smjerova:

3 četvrogodišnja: ekonomist, komercijalist i turističko- hotelijerski komercijalist;

i 4 trogodišnja smjera: prodavač, kuhar, konobar i slastičar.

Učenici Strukovne škole također su postizali odlične uspjehe na raznim natjecanjima zahvaljujući, između ostalog, i moderno opremljenim kabinetima i praktikumima koji učenje čine zanimljivijim i lakšim. Zahvaljujući suradnji Škole s turističkim sektorom, učenici tijekom ljetnih praznika imaju priliku steći praktično iskustvo u hotelima i restoranima na Jadranu.

Korisne informacije o upisima u Strukovnu školu možete pronaći na linku:

Sadržaj ove prezentacije isključiva je odgovornost Hrvatskog zavoda za zapošljavanje Područnog ureda Požega i ni na koji način se ne može smatrati da odražava gledišta Europske unije.

objavio: Hrvoje Miklaužić   datum: 16. 6. 2015.