Održana početna konferencija projekta Moj pametan izbor - čiji cilj je utjecati na rast zapošljivosti mladih osoba

Radi povećanja mogućnosti zapošljavanja mladih, u HZZ – Područnom uredu Požega osmišljen je projekt “Moj pametan izbor” kojemu je svrha omogućiti mladim osobama da izaberu obrazovanje u onoj srednjoj školi koja odgovara njihovim interesima i kompetencijama te tako dobiju bolju priliku za zaposlenje.

Partneri na projektu su HZZ Područni ured Virovitica, Osnovna škola “Mladost”, Jakšić iz Požeško-slavonske i Osnovna škola “Ivan Goran Kovačić”, Gornje Bazje iz Virovitičko-podravske županije. Projekt je sufinanciran sredstvima Europske unije iz Europskog socijalnog fonda u sklopu grant sheme Lokalne inicijative za poticanje zapošljavanja – faza II. Vrijednost projekta je 110 tisuća eura od kojih EU sufinancira gotovo 79 posto, a ostatak podmiruju sudionici projekta.

Projektom je predviđeno osnovati i opremiti Centre za profesionalni razvoj u obje škole te zapošljavanje voditelja Centara. Voditelji Centara, nastavnici, stručni suradnici te savjetnici za profesionalno usmjeravanje dvaju Područnih ureda HZZ-a pohađat će edukaciju o profesionalnom usmjeravanju i sudjelovati na studijskom putovanju u Republiku Češku gdje se profesionalno usmjeravanje u školama provodi tijekom cijelog školovanja.

Projekt traje 15 mjeseci, a njegova početna konferencija održana je danas u OŠ “Ivan Goran Kovačić” u Gornjem Baziju. Uz domaćine, zaposlenike škole predvođene ravnateljem Sašom Topićem, konferenciji su nazočili načelnik općine Lukač Đuro Bukvić, Vesna Šerepac – pročelnica županijskog Upravnog odjela za prosvjetu, predstojnici Područnih ureda zapošljavanje Požege i Virovitice, Marija Užar i Ivan Baborski sa suradnicima te ravnatelj škole “Mlados” iz Jakšića Boško Obradović sa suradnicima.

vijest preuzeta sa www.icv.hr

objavio: Lucija Matošević   datum: 26. 4. 2015.