Moj pametan izbor

U četvrtak 23. travnja 2015. god. u 11:00 sati u našoj će se školi održati početna konferencija projekta ''Moj pametan izbor''. Osnovna svrha projekta je omogućiti mladim osobama da izbor srednje škole temelje na planu profesionalnog razvoja koji će voditi usklađivanju njihovih kompetencija i interesa s dostupnim poslovima te ih tako dovesti do boljih prilika za zapošljavanje. Partneri na projektu su HZZ PU Virovitica, Osnovna škola  „Mladost“, Jakšić iz Požeško-slavonske i Osnovna škola „Ivan Goran Kovačić“, Gornje Bazje iz Virovitičko-podravske županije. Plan profesionalnog razvoja završni je dio integracije sadržaja profesionalnog usmjeravanja u osnovnoškolski kurikulum, što je jedna od ključnih aktivnosti projekta. Jedna od prvih projektnih aktivnosti bilo je predstavljanje projekta zaposlenicima škole 24. veljače 2015. na Učiteljskom vijeću. Učiteljima i  stručnim suradnicima su predstavljeni ciljevi projekta i aktivnosti, kao i očekivani rezultati. Projektom je predviđeno osnovati  i opremiti centre za profesionalni razvoj u obje osnovne škole te zapošljavanje voditelja navedenih centara. Voditelji centara, nastavnici, stručni suradnici te savjetnici za profesionalno usmjeravanje dvaju područnih ureda HZZ-a pohađat će edukaciju o profesionalnom usmjeravanju te sudjelovati na studijskom putovanju u Republiku Češku, gdje se profesionalno usmjeravanje u školama provodi tijekom cijelog školovanja. Tako će nastavnici i stručni suradnici biti ojačani u suvremenom pristupu profesionalnom usmjeravanju u praksi te će biti kreiran i proveden održiv program profesionalnog razvoja.

Dio aktivnosti odnosi se na promociju i vidljivost centara za profesionalni razvoj te opremanje centara u kojima  će se provoditi predviđene aktivnosti. Sve aktivnosti trebaju biti dostupne učenicima, roditeljima, stručnim suradnicima i nastavnicima u petnaest mjeseci trajanja projekta.

uredništvo Brezića

objavio: Hrvoje Miklaužić   datum: 21. 4. 2015.