149 godina nam je tek

Danas je Osnovna škola Ivana Gorana Kovačića iz Gornjeg Bazja proslavila svoj 149. rođendan koji se podudara sa stotom godišnjicom rođenja velikog hrvatskog književnika po kojemu škola nosi ime. Uz slavljenike, učenike, učitelje, ravnatelja i ostale djelatnike škole svečanu proslavu su svojom nazočnošću uveličali načelnik Općine Lukač Đuro Bukvić te Vesna Šerepac, pročelnica odjela za društvene djelatnosti Virovitičko-podravske županije . Prema riječima ravnatelja škole gospodina Saše Topića, ove predjubilarne i prijelazne godine oči djelatnika usmjerene su obilježavanju velike obljetnice koja slijedi iduće godine, što nikako ne znači da treba zanemariti bilo koju, pa tako i ovu godinu. Ravnatelj Topić zahvalio je Općini Lukač na razumijevanju i potpori koju pruža školi. Skupu su se obratili Đuro Bukvić i Vesna Šerepac. Svo troje govornika istaklo je važnost i ulogu školstva za opstanak i razvitak svake države. Prosvjetni djelatnici pozvani su da, unatoč smanjenim financijskim izdatcima za školstvo, i nadalje vrhunski i profesionalno obavljaju svoje zadaće kako bi dali svoj doprinos premošćivanju teškog gospodarskog stanja u državi.

Uslijedila je podjela zahvalnica, priznanja i jubilarnih nagrada. Učiteljica Ankica Kovačić dobila je na dar umjetnički sat i zahvalnicu povodom odlaska u mirovinu. Jubilarna priznanja dobili su sljedeći nastavnici i djelatnici: Cila Tomašić i Božica Ribić za 35 godina rada, Helena Ivanešić za 25 godina, Ivanka Feketija za 20 godina, Natalija Bajer za 15 godina, Danijela Jovanović, Danijela Fadljević, Igor Bregovec, Viktorija Majstorović i Zrinka Žiga za 10 godina te Dinko Bukvić i Katarina Kovačević za 5 godina. Nakon svečane sjednice nazočni gosti i djelatnici škole pozvani su na domjenak.

Oliver Bešić

objavio: Marko Gašparić   datum: 22. 3. 2013.

« Travanj 2024 »