EUROPSKI DAN JEZIKA

Europski dan jezika, koji obilježavamo 26. rujna, utemeljilo je Vijeće Europe 2001. godine - "Europske godine jezika". Glavni ciljevi proslave Europskog dana jezika su upozoravanje građanstva na važnost učenja jezika i poticanje učenja većega broja jezika da bi se povećala višejezičnost i razumijevanje različitih kultura, promicanje bogate jezične i kulturne raznolikosti Europe te poticanje cjeloživotnog učenja jezika u školi i izvan nje.

Dan jezika se u našoj školi već tradicionalno obilježava različitim aktivnostima. S obzirom na to da smo ove godine jedna od škola koja sudjeluje u Comenius projektu “A Green World for Everybody“, odlučili smo ovaj Europski dan jezika posvetiti upravo njemu. Cilj je bio pobliže upoznati učenike naše škole s ostalim državama čije škole sudjeluju u projektu i naravno, s njihovim jezicima. Tako su učenici šestih i osmih razreda koji pohađaju dodatnu nastavu engleskog jezika u parovima izradili plakate na engleskom i hrvatskom jeziku kojima su predstavili Poljsku, Češku, Španjolsku, Grčku, Portugal i Tursku. Isti učenici su na “info pultovima“ postavljenim u glavnom školskom hodniku upoznali ostale učenike i nastavnike sa zanimljivostima vezanim za te države i osnovnim izrazima na njihovim jezicima koje su dijelili na papirićima. Učenici i nastavnici su se sa zanimanjem informirali o predstavljenim državama, a na školskim hodnicima i u učionicama tijekom ostatka dana mogli su se čuti različiti jezici.

učiteljica engleskog jezika, Sanja Grabić

objavio: Marko Gašparić   datum: 1. 10. 2012.