Dragi prijatelji Područne škole Lukač!

Tijekom školske godine puno se toga izdogađalo u našoj maloj, lijepoj školi. Koristimo ovu priliku kako bismo napravili malu retrospektivu svih važnijih događaja. Možda smo nešto preskočili i zaboravili, no, vjerujte nam, da nije bilo namjerno. Bilu je tu svega.  Možda nećemo kronološkom točnošću spomenuti sve, ali to je ionako manje važno.

Krenimo! Gospodin Ivica Mikić, vlasnik Pilane Ivča, , donirao nam je eko-cvjetnjake. Hvala mu od srca.

Učenici 2. i 4. razreda izabrali su za predstavnicu razreda Antoniu Kocijan te njezinu zamjenicu Anu Njegić. Djevojke, primite naše čestitke i želimo vam uspješan rad.

Posjetili smo gospođu Mariju Domboš, samostalnu umjetnicu iz Bušetine, koja nas je lijepo ugostila u svom domu prezentiravši nam drvetom izrađene makete tradicionalnih  hrvatskih kuća. Ovom prilikom puno nam je pomogla gospođa Ljerka Radmanić uslugom prijevoza učenika. Hvala objema.

Hrvatski olimpijski dan proveli smo u dječjim sporskim igrama, smijehu i druženju.

Ovogodišnji Dani kruha bili su sve samo ne uobičajeni. Naime, ove se godine paralelno provodio projekt Pomoć djeci Afrike koji je uspješno proveden zahvaljujući učenicima, njihovim roditeljima te djelatnicima škole koji su doprinijeli likovnim radovima  i proizvodima od brašna. Ponosni smo što su se naši mještani odazvali dobrotvornoj akciji i darovali novčana sredstva kupujući dječje radove. Hvala svima na pomoći.

Povodom Dana Općine Lukač učenici i njihove učiteljice nazočili su svečanoj misi u mjesnoj crkvi sv. Luke.

Učenici naše škole prisustvovali su kazališnoj predstavi u virovitičkom kazalištu, čemu je uslijedila šetnja gradskim parkom i cvjetnim trgom. Učiteljica Biserka je po prvi puta u životu imala priliku hraniti divlje životinje iz ruke. Kaže da je osjećaj predobar.

Dolazak proljeća iskoristili smo sadeći cvijeće oko naše škole. Zahvaljujemo Patrikovoj i Darijovoj baki Ivanki Udovičić na poklonjenim sadnicama koje sada uljepšavaju naš školski okoliš.

Luciana, Antonia i Nikola trčali su uličnu trku Doživjeti stotu. Čestitamo im na uloženom trudu.

Učenici četvrtog razreda posadili su ruže oproštaja koje će ih sjećati na školske dane provedene u PŠ Lukač.

Sada je na tebi, dragi naš čitaoče, da sve navedeno još pronađeš na fotografijama i priča je zaokružena.

Do nekog sljedećeg pisanja, sretno!

učenici i učiteljice područne škole Lukač

objavio: Marko Gašparić   datum: 24. 5. 2012.