Započelo obilježavanje Dana Općine Lukač

______________________________________________________________________

U Gornjem je Bazju u Osnovnoj školi Ivana Gorana Kovačića započelo obilježavanje Dana Općine Lukač povodom blagdana sv. Luke.

U sklopu toga održana je svečanost tijekom koje je otvorena autobusna čekaonica-nadstriješnica za učenike te izložba učeničkih fotografija prijavljenih na natječaj Ljepote Općine Lukač. Nova autobusna čekaonica izgrađena je u sklopu građanske inicijative, a provedena je zahvaljujući financijskoj potpori Zaklade za razvoj lokalne zajednice Slagalica iz Osijeka, u programu decentraliziranog modela financiranja Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva. Općina Lukač je uz sredstva osnovne škole pomogla sufinancirati navedeni projekt. Inicijativa za navedeni projekt autobusne čekaonice iznikla je kao ideja Vijeća roditelja i tadašnjeg predsjednika Željka Sobočana. Izgradnjom autobusne čekaonice standard putovanja učenika koji u školu svakodnevno putuju autobusom, čak njih 70 posto, podignut je na višu razinu. Svečanosti otvorenja nove autobusne čekaonice, između ostalih, nazočio je načelnik Općine Lukač Đuro Bukvić. Potom je u prostorima škole otvorena izložba fotografija  Ljepote općine Lukač. Prema ocjeni prosudbenog  povjerenstva (Oliver Bešić, Danijela Fadljević, Sanja Gomerčić, Irena Iličić, Vanja Šajatović) prvu nagradu osvojio je šestaš Vedran Bajivić za fotografiju pod imenom Paukova mreža. Drugo i četvrto mjesto pripalo je sedmašu Marku Gašpariću (Lišće i Cvijet), dok je broncu  osvojila šestašica Amalija Bukvić s fotografijom Oranice.

Na ovogodišnji, drugi po redu fotonatječaj, pristiglo  je 196 fotografija, a sudjelovalo je ukupno 25 učenika. Nakon selekcije izloženo je 56 radova devetnaestoro autora.

Predsjednik prosudbenog povjerenstva, učitelj njemačkog jezika Oliver Bešić, ističe kako mu je žao što su radovi nekih učenika morali biti odbijeni jer nisu zadovoljavali minimum tehničkih kriterija. Drugim riječima, neki učenici su poslali fotografije premalih dimenzija pa  ih je bilo nemoguće izraditi. Prema reakcijama nazočnih posjetitelja, učenika i učitelja, moglo se iščitati zadovoljstvo viđenom izložbom. Već sada se pozivaju svi učenici neka počnu marljivo fotografirati i prikupljati fotografije za naredni fotonatječaj koji će se održati nagodinu u isto vrijeme. Jesen s obiljem boja pruža izvanrednu mogućnost hvatanja pokojeg zanimljivog motiva naše Općine. Koristimo priliku pozvati sve učenike i roditelje koji još nisu vidjeli izložbu neka dođu i pogledaju izabrane radove.

objavio: Marko Gašparić   datum: 14. 10. 2011.