Dravoljupci čuvaju Dravu na svoj način

Projekt je to OŠ Ivana Gorana Kovačića iz Gornjeg Bazja, jednog od njih samo pet, koji su prošli na natječaju UNIQA osiguranja „Radost života“ i koji će biti financirani u ovoj godini. Na natječaj je prijavljeno 150 projekata, a „Dravoljupci čuvaju Dravu na svoj način“ je odabran jer ima pozitivan utjecaj na zaštitu okoliša, smanjenje otpada i očuvanje prirodnih zajednica.

O projektu:

1. Dan obilježavanja rijeke Drave, rujan: Posjet Centra za posjetitelje Križnica, učenici IV. razreda MŠ Gornje Bazje i PŠ Terezino Polje (promatranje ptica i postave Centra , a nakon toga edukacija o potrebi čuvanja viđene prirode te radionica izrade vrećica za kupovinu i etui za naočale - ukrašavanjem motivima iz prirode). Naglasak ove aktivnosti je na poticanju interesa i pobuđivanje znatiželje u mogućnost samostalne izrade nekog predmeta vlastitim trudom. 2. Posjet Školskoj knjižnici ili Gradskoj knjižnici Virovitica, listopad: Glavna aktivnost je izrada omota za knjige i označivača stranica pri čitaju- straničnika uz razvijanje samopouzdanja, kreativnosti, originalnosti u samostalnom ili skupnom osmišljavanju rješavanja problema kao i razvijanju radnih navika i poštivanje procesa stvaranja. 3. Izrada ukrasnih vrećica, ukrasa za blagdane te vrećica za mobitele i ključeve, studeni i prosinac: Motivi na radovima će biti biljni i životinjski svijet rijeke Drave jer aktivnost je razvijanje originalnosti, inovacije i konkurentnih ideja, podržavanje otvorenosti za nove ideje, razvijanje odgovornog društvenog ponašanja kao i aktiviranje osobnih potencijala u svrhu preoblikovanja otpada - tkanina. Svi predmeti će biti ponuđeni za prigodnu prodaju kao dio ponude Školske zadruge Brezići, Gornje Bazje, a to je ujedno i promocija na sajmovima u selu i gradu Virovitici kao i razvijanje poduzetništva kod učenika. Projekt je inicirala Vlasta Brcković, učiteljica PŠ Terezino Polje.

vijest preuzeta sa www.vpz.hr

objavio: Hrvoje Miklaužić   datum: 7. 6. 2023.