I naša škola postaje cjelodnevna

Naša škola je odabrana za sudjelovanje u Eksperimentalnom programu „Osnovna škola kao cjelodnevna škola - Uravnotežen, pravedan, učinkovit i održiv sustav odgoja i obrazovanja"

U navedenom programu škola će sudjelovati od školske godine 2023./2024. u ukupnom trajanju od 4 godine uključujući sve učenike u matičnoj i područnim školama.

O programu možete više saznati na mrežnim stranicama MZO-a: https://mzo.gov.hr/vijesti/cjelodnevna-skola/5409, na predstavljanju programa putem javne tribine za sve zainteresirane roditelje u organizaciji škole sredinom lipnja, konzultacijama kod ravnatelja škole i putem roditeljskih sastanaka u rujnu.

Posebno izdvajamo osnovni cilj programa koji definira da se Eksperimentalni program »Osnovna škola kao cjelodnevna škola: Uravnotežen, pravedan, učinkovit i održiv sustav odgoja i obrazovanja« organizira i provodi s temeljnim ciljem provjere vrijednosti okvira, modela i organizacije rada osnovne škole kao cjelodnevne škole. Programski, model cjelodnevne osnove škole sastoji se od četiri odgojno-obrazovna programa koji predstavljaju:

• Program nacionalnog kurikuluma osnovne škole, koji se provodi kroz redovitu

(obveznu i izbornu) nastavu (A1)

• Program potpore, potpomognutog i obogaćenog učenja (A2)
  • Program izvannastavnih aktivnosti (B1)
  • Program izvanškolskih aktivnosti (B2).

Program je sa svim svojim sastavnicama za učenike i roditelje potpuno besplatan. Dnevni raspored nastave obvezan za sve učenike (A1 i A2) bit će primjeren i dobi učenika i opsegu rada, a između ostaloga uključuje i dva obroka dok će izvannastavni i izvanškolski programi za učenike biti raznovrsni, motivirajući i kreativni ali i neobvezni (B1 i B2).

Naša je škola zajednica motiviranih i zadovoljnih učenika, učitelja i roditelja u kojoj se potiču visoka postignuća, razvija odgovornost prema sebi i društvu, kao i poduzetnost i ekološka svijest te njeguju nacionalne i tradicionalne vrijednosti. Mi smo škola u kojoj se prepoznaju interesi učenika, poštuju različitosti, ali se njeguje i vlastiti identitet. Koncept cjelodnevne škole može nam značajno pomoći u postizanju postavljenih ciljeva, a drugima poslužiti kao motivacija i primjer dobre prakse. Dobra suradnja s roditeljima, stručni kadar i neprocjenjivo iskustvo stečeno u međunarodnim edukacijama čini nas hrabrima, sposobnima i motiviranima ugraditi dio sebe u ovako važnu reformu hrvatskog školstva, a za dobrobit naših učenika, roditelja i cjelokupne zajednice.

Srdačno vas pozdravlja ravnatelj škole Saša Topić

Odluku Ministarstva znanosti i obrazovanja o odabranim osnovnim školama koje će sudjelovati u Eksperimentalnom programu „Osnovna škola kao cjelodnevna škola - Uravnotežen, pravedan, učinkovit i održiv sustav odgoja i obrazovanja" donosimo u cijelosti na slijedećoj poveznici:

Odluka o odabiru škola - PDF

objavio: Hrvoje Miklaužić   datum: 24. 5. 2023.