Književnica Natalija Bajer predstavila zbirku kratkih priča “Svakodnevno” u Gradskoj knjižnici i čitaonici Virovitica

U vrlo ugodnom ozračju Gradske knjižnice i čitaonice Virovitica u srijedu, 12. travnja održana je promocija zbirke “Svakodnevno” zavičajne autorice Natalije Bajer. Natalija predaje matematiku u Osnovnoj školi Ivana Gorana Kovačića u Gornjem Bazju, a ovo je njen šesti objavljeni naslov.

Na promociji su sudjelovali: književnica Slavica Sarkotić iz Siska, profesor Tibor Martan, sveučilišni specijalist dramske pedagogije iz Varaždina i moderatorica Katarina Topić, profesorica hrvatskog jezika i književnosti.

Zbirka sadrži trideset kratkih priča, ilustracije potpisuje Oliver Bešić, a nakladnik je Ogranak Matice hrvatske u Virovitici.

U ime domaćina, sve nazočne pozdravila je Nela Krznarić, voditeljica Odjela za odrasle, a u ime Ogranka Matice hrvatske u Virovitici, Dubravka Sabolić.

Književnica Slavica Sarkotić istaknula je da su autoričine priče tople, ljudske, a njeni likovi čeznu za bliskošću. Gotovo se sa svakim likom možemo poistovjetiti jer svima nama je potrebna ljubav. Prihvaćanje, razumijevanje, tolerancija, poštivanje različitosti su jedini ispravan put da postanemo bolji ljudi.

Profesor Tibor Martan naglasio je da je autorica “pripovjedač” koji opisuje svakodnevicu i životne sudbine “običnih” i “malih” ljudi. Tiho i skrovito ulazi u njihove obitelji, misli i osjećanja dajući im važnost, priznanje i utjehu jer zapravo nema “malih” i “običnih” ljudi. Svaki čovjek je važan, svaki život je vrijedan jer svatko od nas ima svoju misiju.

Priče iz knjige vrlo nadahnuto čitala je Jelena Ivoš, učenica sedmog razreda OŠ I.G. Kovačića.

(www.icv.hr, rk)

objavio: Hrvoje Miklaužić   datum: 18. 4. 2023.