Svečana dodjela nagrada na OPI

U petak 26.studenog 2010. Udruga za promicanje vizualne kulture (OPA) organizirala je u Muzeju za umjetnost i obrt u Zagrebu svečanu dodjelu nagrada za ovogodišnje pobjednike natječaja. Na državnoj razini nagrađeno je 5 projekata, a 8 je pohvaljeno. Svoje su mjesto među laureatima našle i OŠ I. G. Kovačića, Gornje Bazje i OŠ Gradina iz Gradine nastupajući sa zajedničkim projekom Ljepota je u oku promatrača. Idejni začetnik i glavni nositelj aktivnosti bio je Igor Fućkar, učitelj likovne kulture u obje škole, čime je zaslužio pohvalu za primjenu suvremenih didaktičkih metoda (vršnjačko učenje).

Cilj je ovog natječaja bio prikazati širinu i bogatstvo mogućnosti koje nudi nastava likovne kulture u sklopu projektne nastave. Posebno se željelo ukazati na mogućnosti kvalitetne korelacije sadržaja iz različitih nastavnih predmeta, cjelovitog učenja, učenja kroz rad u konkretnim materijalima i poticanje individualnog mišljenja i izražavanja učenika.

Valja spomenuti da je natječaj podržan i od strane zagrebačke Akademije likovnih umjetnosti i Učiteljskog fakulteta iz Zagreba.

Put metropole na primanje pohvale krenule su učenice Tea Jegdić iz OŠ I. G. Kovačića, Gornje Bazjei Valentina Kaselj iz OŠ Gradina u pratnji učitelja likovne kulture Igora Fućkarai ravnatelja škole iz Gornjeg Bazja gospodina Saše Topića.

Oliver Bešić

objavio: Marko Gašparić   datum: 29. 11. 2010.