U Katoličkoj osnovnoj školi u Virovitici održano županijsko natjecanje “Čitanjem do zvijezda”

U Katoličkoj osnovnoj školi u Virovitici danas (srijeda) je održano županijsko natjecanje “Čitanjem do zvijezda”. Riječ je o nacionalnom natjecanju koje promovira čitanje i kreativni pristup čitanju, a temelji se na trima zadanim romanima.

Ove godine učenici su čitali romane “Sherlock Holmes: Grimizna istraga” autora Sir Arthura Conana Doylea, “Pekinezer Princ u službi Njezina Veličanstva” autora Krunoslava Mikulana i “Zvijer iz Buckinghamske palače” Davida Walliamsa. Današnje natjecanje okupilo je čak pet škola Virovitičko-podravske županije, OŠ Petra Preradovića Pitomača (mentorice: Ksenija Grudić-Kukavica, Sanja Koletić, Kristina Prtenjača), OŠ Vladimir Nazor Virovitica (mentorica: Vesna Đurčević Jović), OŠ Vladimira Nazora Nova Bukovica (mentorice: Mateja Vilček, Božica Filipović Veg), OŠ Ivana Gorana Kovačića Gornje Bazje (mentorica Nikolina Ferenčević) i Katolička osnovna škola u Virovitici (mentorica: Marina Mađarević).

U kreativnom uratku svoje su škole predstavljali učenici Hana Kribl, Patrik Volenik i Jelena Ivoš, a u kvizu znanja nastupili su učenici Hana Kribl, Leon Dolovski, Ana Koleno, Karla Nađaković, Jonatan Bulat, Glorija Mihaljević, Julija Tomljanović, Viktor Abramović, Sara Marinović, Anastazija Cesar, Tea Mihoković i Matea Predragović. Odlukom povjerenstava, za nacionalnu razinu natjecanja predloženi su sljedeći županijski predstavnici:

1. Hana Kribl (OŠ Vladimira Nazora Nova Bukovica, Nova Bukovica, mentorica: Mateja Vilček)

2. Patrik Volenik (OŠ Vladimir Nazor Virovitica, Virovitica, mentorica: Vesna Đurčević Jović)

Kviz znanja

1. OŠ Petra Preradovića Pitomača, Pitomača (mentorice: Sanja Koletić, Kristina Prtenjača, Ksenija Grudić-Kukavica)

2. OŠ Vladimira Nazora Nova Bukovica, Nova Bukovica (mentorice: Božica Filipović Veg, Mateja Vilček)

Ovo natjecanje održava se već 14 godina, a Katolička osnovna škola u Virovitici po prvi je put bila domaćin. Tim je povodom sve natjecatelje pozdravio je i ohrabrio i ravnatelj škole Ivan Mikolić, a prigodnim darovima, koje nam je omogućila promotorica Natalija Kožić Lukačević, učenike je darivala Školska knjiga.

Kako bi se učenici opustili, njihovi vršnjaci iz šestoga razreda Katoličke osnovne škole u Virovitici (Ivan Horvat, Šimun Mihaljević i Filip Rajnović) pripremili su mali školski “pub kviz” i prigodne nagrade. Natjecanje su otvorili učenici Katoličke osnovne škole Jonatan Bulat prigodnom gitarističkom blues skladbom i predstavnica Katoličke škole na županijskoj razini smotre LiDraNO Hana Mikolić s monologom Sanje Pilić “Zar baš moram u školu?”.

Vijest preuzeta sa www.icv.hr

objavio: Hrvoje Miklaužić   datum: 14. 3. 2023.