LISTOPAD U PŠ DUGO SELO LUKAČKO

Povodom obilježavanja Mjeseca knjige, učenici  1. i 4. razreda PŠ Dugo Selo Lukačko, u pratnji razrednice Ane Bajer Medić i voditeljice UZ Natalije Bajer posjetili su dana 17. listopada Gradsku knjižnicu i čitaonicu Virovitica. Ondje su u suradnji s voditeljicom Dječjeg odjela Ivanom Molnar obišli prostor u kojemu se čuva vrijedna knjižna građa, kako za posuđivanje, tako i za korištenje u zgradi knjižnice. Učenici su tako vidjeli i odjele na kojima su smještene Referentna zbirka, bogata raznim enciklopedijama i rječnicima, kao i Zavičajna zbirka, s naslovima koji su posvećeni Virovitici i širem zavičaju, a djeci je posebno zanimljiva bila činjenica kako su vrijedni primjerci koji se čuvaju na tim odjelima posebno zaštićeni od vanjskih utjecaja u staklenim vitrinama. Najviše je oduševljenja, očekivano, izazvalo razgledavanje odjela bogatog naslovima za djecu školskog uzrasta i upoznavanje maskote naše Gradske knjižnice, mačka Bukija, kojega je učenicima predstavila knjižničarka Tanja. Za kraj druženja naša domaćica gospođa Ivana pročitala je djeci nekoliko tekstova iz knjiga o Virovitici, a učiteljica Natalija, čiji su naslovi također zastupljeni u Zavičajnoj zbirci, pročitala je ulomak iz svoje zbirke kratkih priča o djevojčici Ljubici.

Tijekom listopada, obilježili smo i Dan kravate, Dan jabuka te Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Učenici su sudjelovali u raznim aktivnostima, a najviše ih je oduševila radionica „Peci, mijesi!“ u kojoj su sami vlastitim trudom ispekli mnoštvo ukusnih pogačica. Kako nam je bilo, pogledajte u galeriji…

učiteljica Ana Bajer Medić

objavio: Hrvoje Miklaužić   datum: 8. 11. 2023.

« Travanj 2024 »