Sanja Gomerčić Gvojić – Dobri duh naše zbornice

Već nekoliko godina učenici naše škole biraju „Dobrog duha“ svog razreda. Od ove godine uvedena je i nova praksa za koju se nadamo da će zaživjeti odsad pa sve do kraja svijeta. =)

Prvi „Dobri duh zbornice“ te ovogodišnja pobjednica jest Sanja Gomerčić Gvojić.

Jesi li se nadala pobjedi?

Najiskrenije, nisam. Trenutno smo u velikim pripremama oko sutrašnjih školskih Olimpijskih igara, tako da sam nekako orijentirana i fokusirana samo na to. Ovoj „pobjedi“ doista se nisam nadala, ali moram priznati da sam jako sretna radi toga.

Za početak, kako si? Kako se osjećaš kao pobjednica izbora?

Kao što sam već i napomenula, u velikim smo pripremama oko Olimpijskih igara koje će se sutra održati u našoj školi pa je cijeli fokus upravo na tomu i zaključivanju ocjena. Titula pobjednice iznimno mi je uljepšala današnji dan, i to ne samo današnji, već ću ovu titulu ponosno nositi i sve naredne dane, dok god budem vlasnica ovog priznanja.  Biti izabran od strane svojih kolega velika mi je čast i vrlo sam ponosna, a po mom mišljenju ima još puno „Dobrih duhova“ u našoj zbornici.

Na koji način se postaje Dobri duh zbornice?

Evo, ja ću reći iz svog iskustva ono prvo što mi je sada palo na pamet, a to je imati pozitivnu energiju. Barem ja razmišljam tako. Ako je većina baš to prepoznala u meni, onda sam vrlo ponosna i sretna. Teško je uvijek biti dobro raspoložen, uvijek pozitivan, uvijek nasmijan, ali ja valjda imam takvu osobnost. Volim djecu, volim ljude s kojima radim, volim dobru i veselu atmosferu u kolektivu. Smatram da je lakše i ljepše raditi u takvim okolnostima, nego u posve suprotnima. Ako sam nekim dijelom i ja zaslužna za sve to, komu onda ne bi bilo drago dobiti takvo lijepo priznanje? Hvala svima koji su glasali za mene!

Hoće li te pobjeda motivirati da budeš još bolja?

Naravno, uvijek možemo biti još bolji. Za početak ću pokušati ostati ovakva kakva sam bila i dosad, a mjesta za napredak uvijek ima, zar ne?!

Hvala ti, Sanja, i čestitamo ti još jednom na pobjedi!

Hvala tebi, dragi kolega, bilo mi je zadovoljstvo razgovarati s tobom! Za kraj, želim još jednom zahvaliti svima koji su glasali za mene i omogućili mi da postanem prvi „Dobri duh zbornice“.  Baš sam sretna i ponosno ću nositi ovu titulu.

razgovarao Oliver Bešić, učitelj njemačkog jezika

objavio: Hrvoje Miklaužić   datum: 24. 6. 2024.

« Lipanj 2024 »