Lea Bukvić osvaja odličja u daljinskom jahanju (Endurance)

Bivša učenica naše škole Lea Bukvić uspješna je natjecateljica u konjičkoj disciplini u daljinskom jahanju, tzv. Enduranceu.

Svaki put kada svjedočimo uspjehu nekog od bivših učenika naše škole radujemo se zajedno s njim jer jednom učenik naše škole, uvijek učenik naše škole.

Lea se bavi plemenitim konjičkim sportom tzv. Enduranceom. Sport je to koji je malo poznat široj javnosti, a naša Lea izvrsnim rezultatima svakako pridonosi njegovoj popularizaciji.

Daljinsko jahanje ispit je izdržljivosti za konje i jahače. Cilj je daljinskog jahanja proći dugačku stazu u prirodi u što kraćem vremenu, a da pritom ne iscrpljujete konja preko norme. Daljinsko jahanje vuče svoje porijeklo iz Sjedinjenih Američkih Država, a u Europi se počelo održavati 60-ih godina proteklog stoljeća. U Republici Hrvatskoj prvo službeno natjecanje u daljinskom jahanju održano je 2. lipnja 2006. godine na Petrovom vrhu pored Daruvara na stazi dugačkoj 45 kilometara u organizaciji Udruge Bilogora Papuk 1991. Daljinsko jahanje u Hrvatskoj doživjelo je neočekivani uzlet vjerojatno iz razloga što se velik broj vlasnika konja bavi terenskim jahanjem i sa zanimanjem su dočekali sport koji je sličan njihovoj rekreaciji.

Naša Lea, koja nastupa za vukosavljevački klub DANarab, ostvarila je na svom konju Shalimi već nekoliko respektabilnih rezultata. Vrijedi izdvojiti 2 druga mjesta na Državnom natjecanju.

Bravo, Lea! Želimo ti u budućnosti još puno vrhunskih rezultata i odličja.

Oliver Bešić, učitelj njemačkog jezika

objavio: Hrvoje Miklaužić   datum: 18. 6. 2024.

« Lipanj 2024 »