Dan otvorenih vrata u Strukovnoj školi Virovitica

U sklopu projekta „Moj pametan izbor“ 27. travnja 2016. posjetili smo Strukovnu školu Virovitica povodom njihova Dana otvorenih vrata. U pratnji voditeljice Centra za profesionalni razvoj, školu je posjetilo četvero učenika iz dvaju osmih razreda, koji su izrazili želju upisati obrazovne programe Strukovne škole u Virovitici.

Strukovna je škola ovom prigodom organizirala bogati program za svoje goste. Učenici Strukovne škole priredili su priredbu u obliku prezentacije njihovih programa, koja se sastojala od razgovora za posao, modne revije i aukcije torte koju su pripremili njihovi učenici (obrazovni program slastičari), a potom su se odvijale radionice po učionicama gdje su učenici s nastavnicima prezentirali kako se izrađuju kutijice za nakit, posude za olovke, torbe, kako se radi string art tehnikom, itd. Također smo mogli vidjeti što rade vježbeničke tvrtke osnovane od strane učenika u sklopu predmeta Vježbenička tvrtka te kako ugostitelji postavljaju svečani stol. Mogli smo kušati i koktele, palačinke, kolače i ostale poslastice, koje su također pripremili učenici škole (obrazovni programi kuhar, konobar, slastičar i hotelijer-ugostitelj). Također smo imali priliku obići cijelu školu, pogledati kabinete u kojima praktični dio nastave obavljaju kuhari, slastičari, konobari i hotelijeri-ugostitelji te knjižnicu i teretanu u kojoj se odvija Tjelesna i zdravstvena kultura. Posjetili smo i restoran škole koji je otvoren za širu javnost, a u kojem obroke spravljaju i poslužuju upravo učenici Strukovne škole. Naši su učenici imali priliku upoznati se s nastavnicima i ravnateljicom škole te porazgovarati s učenicima različitih obrazovnih programa koji su im udijelili savjete vezane uz upise u srednju školu.

Nakon obavljenoga obilaska učenici su prikupili brojne informacije te su izrazili želju upisati se u upravo navedenu školu i to uglavnom u programe kuhar i hotelijer-ugostitelj.

Voditeljica Centra za profesionalni razvoj pri OŠ Ivan Goran Kovačić, Gornje Bazje

Dragana Prendl, mag.psych.

objavio: Hrvoje Miklaužić   datum: 1. 5. 2016.