Posjet razredne nastave raznim poslodavcima u sklopu projekta „Moj pametan izbor“

Učenici razredne nastave matične škole u sklopu projekta "Moj pametan izbor" u ponedjeljak, 11. travnja 2016., bili su u obilasku određenih institucija u Virovitici te su na taj način upoznali različita zanimanja. Prvo su posjetili Željeznički kolodvor Virovitica i izložbu gospodina Gorana Denca pod nazivom "Virovitica voli vlakove",  postavku maketa naselja i malih vlakova. Učenici su uživali u izložbi, i sami se okušavši u vožnji malih vlakova za što su svi dobili diplome. Nakon izložbe, gospodin Antun Smojver, šef Željezničkog kolodvora Virovitica, upoznao ih je s djelatnicima kolodvora - šefom stanice, prometnikom, kontrolorom prometa, blagajnikom i kondukterom. Učenici su upoznati i s razvojem željeznice.
Obilazak su nastavili vožnjom vlaka od Željezničkog kolodvora do Željezničke stanice Virovitica Grad (Male stanice). Većina se učenika prvi put vozila vlakom te im je ovo iskustvo bilo izuzetno zanimljivo.
Obilazak se nastavio u Glazbenoj školi Jan Vlašimsky gdje su učenici upoznati sa zanimanjima glazbenika i nastavnika glazbe. Učenike su dočekali i pozdravili ravnatelj Damir Mihaljević i nastavnica Ana Filipović te su se učenici, nakon odslušanog priređenog koncerta učenika Glazbene škole, upoznali s raznovrsnim instrumentima. Nakon koncerta obišli su prostorije škole i upoznali se s radom Glazbene igraonice gdje ih je nastavnica Ana Filipović animirala pjesmama.
Odmor, uz jelo i osvježenje, pronašli su u caffe baru "Duje" gdje su počašćeni sokom, a gospodin Ivica Kučan približio im je zanimanja ugostitelj i konobar.
U završnom dijelu posjeta odlučili su se uljepšati. Gospođa Željka Vargović ugostila ih je u svom Frizerskom studiju  "Glamour" te ih upoznala sa zanimanjima frizerke, kozmetičarke i maserke. Posjetili su i Frizerski salon "Anđelka" gdje je gospođa Martina Petrić također sve učenike upoznala s frizerskim poslom.
Uljepšani, puni dojmova o zanimanjima ugostitelja, glazbenika, željezničkih djelatnika i kolekcionara malih vlakova, završili su planiran posjet.

Zahvaljujemo se svima koji su nam omogućili posjete i upoznavanje ovih zanimljivih zanimanja, a kojima će se možda jednoga dana neki od njih i baviti!

Tekst: Irena Iličić, učiteljica

Fotografije:  Adrijana Ivanković, učiteljica

Dragana Prendl, voditeljica Centra za profesionalni razvoj

objavio: Hrvoje Miklaužić   datum: 19. 4. 2016.