Posjet Strukovne škole i Tehničke škole iz Virovitice

Budući da će naši osmaši za nekoliko mjeseci morati odabrati željeno srednjoškolsko obrazovanje, 8. travnja 2016. posjetili su nas predstavnici Strukovne škole Virovitica. Program škole našim su učenicima predstavile psihologinja i nastavnica Hrvatskoga jezika. Zanimljivim i poučnim video uratcima srednjoškolaca upoznale su nas s obrazovnim programima svoje škole. Navedenim sadržajima na vrlo slikovit način upoznali smo njihovu školu, nekadašnje učenike te čuli njihove dojmove. Imali smo priliku vidjeti i praktični dio različitih obrazovnih programa: način provedbe nastave, stručnu praksu te opremljenost učionica. Učenicima se veoma svidio navedeni način prezentacije te su im na kraju podijeljeni i letci s detaljnijim informacijama o obrazovnim programima koje mogu upisati. Naredne školske godine učenici mogu upisati sljedeće obrazovne programe: ekonomist, komercijalist, prodavač, turističko-hotelijerski komercijalist, konobar, kuhar i slastičar.

Detaljnije informacije o Strukovnoj školi u Virovitici možete pogledati na web-stranici škole http://www.ssv.hr/.

Nekoliko dana kasnije, već 12. travnja 2016., ugostili smo i predstavnike Tehničke škole u Virovitici – psihologinju Melitu Majurec i učenike koji pohađaju različite obrazovne programe u navedenoj školi. Svaki učenik je predstavio program koji pohađa tako što ga je opisao (predmete, stručnu praksu, obilježja, koliko je sadržajno težak, natjecanja, terenske nastave). Naši učenici pratili su izlaganja s velikim zanimanjem te su kasnije naglasili kako im se jako sviđa što su sve potrebne informacije čuli od učenika koji pohađaju navedenu školu. Obrazovni programi koje će moći upisati naši učenici su: četverogodišnji programi - elektrotehničar, strojarski računalni tehničar, šumarski tehničar, drvodjeljski tehničar dizajner te petogodišnji program – medicinska sestra/tehničar opće njege.

Detaljnije informacije o navedenoj školi možete pogledati na web-stranici škole http://ss-tehnicka-vt.skole.hr/.

Voditeljica Centra za profesionalni razvoj

Dragana Prendl, mag.psych.

objavio: Hrvoje Miklaužić   datum: 18. 4. 2016.