Posjet Industrijsko-obrtničke škole i Katoličke klasične gimnazije iz Virovitice

Budući da će naši osmaši uskoro trebati donijeti vrlo bitnu odluku vezanu uz upis u srednju školu, tijekom mjeseca travnja našu školu će posjećivati predstavnici različitih srednjih škola s područja naše županije.

Tako su nas 6.4.2016. posjetili predstavnici Katoličke klasične gimnazije iz Virovitice – stručni suradnik knjižničar Luka Balković te troje učenika. Predstavljanje škole bilo je vrlo zanimljivo i interaktivno tako da su naši učenici dobili iscrpne informacije vezane uz sam obrazovni program i općenito atmosferu kojom odiše škola. Uvidjeli su kako Katolička klasična gimnazija ne priprema učenike nužno za duhovna zvanja te da nakon završene gimnazije mogu upisati koji god fakultet žele. Predstavnici škole su se posebice pohvalili velikim brojem učenika koji su ostvarili iznimne rezultate na županijskim natjecanjima te svakako naglasili kako se u njihovoj školi individualno pristupa svakom učeniku.

Dodatne informacije o školi mogu se pročitati na službenoj web stranici škole http://www.kkg-vtc.hr/.

Sljedeći dan, 7.4.2016. posjetili su nas i predstavnici Industrijsko-obrtničke škole Virovitica te također na vrlo zanimljiv način predstavili svoju školu. O različitim obrazovnim programima govorilo je čak šest nastavnika koji predaju stručne predmete u navedenoj školi. U narednoj školskoj godini u ponudi imaju široku lepezu obrazovnih programa: tokar, strojobravar, instalater grijanja i klimatizacije, autolimar, automehaničar, elektroinstalater, autoelektričar, cvjećar, stolar, kozmetičar i frizer. Posebno su naglasili da od ove godine imaju i obrazovni program vrtlar. Učenici koju upišu navedeni obrazovni program imat će mogućnost primati i stipendiju tijekom srednjoškolskog obrazovanja te na temelju toga ostvariti i mogućnost zapošljavanja u struci. Predstavnici su škole također posebno naglasili kako i oni iz godine u godinu imaju vrijedne učenike koji redovito sudjeluju na različitim natjecanjima te na sajmu Viroexpo i sličnim manifestacijama.

Dodatne informacije o Industrijsko-obrtničkoj školi mogu se pronaći na web stanici škole .

Voditeljica Centra za profesionalni razvoj

Dragana Prendl, psihologinja

objavio: Hrvoje Miklaužić   datum: 10. 4. 2016.