Roditeljski sastanak povodom upisa osmaša

Sa završetkom osnovne škole sve učenike, ali i njihove roditelje, čeka jedna vrlo važna odluka – odabir srednje škole koju će dijete pohađati. Tako je povodom skorih upisa naših osmaša u srednje škole, 10. ožujka, održan roditeljski sastanak kojemu su prisustvovali roditelji  osmaša te razrednici obaju razreda.

Svrha je našega susreta bila upoznati roditelje s važnošću odabira srednje škole sukladno djetetovim interesima, sposobnostima i mogućnostima s naglaskom na samostalnom donošenju odluke uz podršku roditelja. Predstavljene su im i smjernice kako izbjeći pogreške pri odabiru srednje škole te kako savjetovati i informirati djecu.

Također su upoznati i s podrškom, koju u vidu profesionalnog usmjeravanja, mogu dobiti u našemu Centru za profesionalni razvoj. Roditeljima su na kraju susreta podijeljeni letci portala http://e-usmjeravanje.hzz.hr/ na kojemu na raspolaganju imaju sve informacije koje su potrebne pri izboru zanimanja kao i mogućnost korištenja alata koji njihovoj djeci mogu uvelike olakšati izbor zanimanja koji je primjeren njihovim profesionalnim interesima.

Voditeljica Centra za profesionalni razvoj pri OŠ I.G.K. Gornje Bazje

Dragana Prendl, mag.psych.

objavio: Hrvoje Miklaužić   datum: 14. 3. 2016.