Posjet sajmu poduzetništva, obrtništva i poljoprivrede - VIROEXPO

Dana 26.2.2016. posjetili smo međunarodni sajam poduzetništva, obrtništva i poljoprivrede -  Viroexpo. Posjetu su nazočile četiri učenice 8. razreda u pratnji voditeljice Centra za profesionalni razvoj. Sajam Viroexpo, svojom dugom tradicijom i međunarodnim karakterom, svakako je jedan od pokretača gospodarskog razvoja, a ujedno i mjesto susreta na kojemu se mogu uspostaviti novi poslovni odnosi, ali i poboljšati postojeći. Osim štandova poslodavaca na Viroexpu se svake godine predstavljaju i pojedine srednje škole s područja Virovitičko-podravske županije. Tako je ovogodišnji sajam okupio više od 750 izlagača iz 27 zemalja.

Učenice su na sajmu imale priliku upoznati se i porazgovarati s različitim poslodavcima s područja Virovitičko-podravske županije (Vidra – agencija za regionalni razvoj Virovitičko-podravske županije; Razvojna agencija VTA; Flora Vtc d.o.o., Spider grupa Pitomača; Pčelarski obrt „Pčelarstvo Balint“, Intelektualne usluge Fonem i dr.). Iz razgovora s poslodavcima mogle su steći uvid u područje njihova  djelovanja te saznati koji kadar zapošljavaju. Osim susreta s poslodavcima učenice su porazgovarale i s predstavnicima različitih škola s područja Virovitičko-podravske županije te su svakako postale bogatije za informacije glede upisa koji ih očekuje, kao i za konkretna iskustva i savjete učenika koji polaze te škole.

Dragana Prendl, mag.psych.

Voditeljica Centra za profesionalni razvoj pri OŠ I.G.K G.Bazje

objavio: Hrvoje Miklaužić   datum: 7. 3. 2016.