Dan civilne zaštite

U sklopu Međunarodnog dana civilne zaštite, koji se obilježava 1. ožujka, u matičnoj je školi učenicima razredne nastave održana edukacija o zaštiti i spašavanju. Dio edukacije održao se u učionici škole gdje je voditelj Odjela za preventivne i planske poslove, Dražen Rengel, upoznao učenike i osoblje škole sa sustavom civilne zaštite u Republici Hrvatskoj. Viši stručni savjetnik za prevenciju i planiranje Željko Poljak, pokazao je učenicima kako se pravilno ponašati u slučaju požara, poplave, potresa ili nekog drugog neželjenog događaja. Objasnio je i postupak pozivanja jedinstvenog broja za žurne situacije 112. U edukaciji su sudjelovali djelatnici Područnog ureda za zaštitu i spašavanje Virovitica, pripadnici Policijske postaje Virovitica, Gradskog društva Crvenog križa Virovitica, Javne vatrogasne postrojbe Virovitica, Dobrovoljnog vatrogasnog društva Gornje Bazje, Gorske službe spašavanja stanica Orahovica i Hitne medicinske pomoći Virovitica. Djelatnici prisutnih službi upoznali su učenike sa zanimanjima kojima se bave te su im ispred škole pokazali opremu i vozila kojima se koriste. Učenici su pokazivali veliki interes te su aktivno sudjelovali u edukaciji.

Zahvaljujemo svim djelatnicima žurnih službi na zanimljivoj i korisnoj edukaciji.

Tekst: učiteljica pripravnica Adrijana Ivanković

Fotografije: učiteljica vjeronauka Milica Renić

objavio: Hrvoje Miklaužić   datum: 7. 3. 2016.