Obilježavanje Dana sigurnijeg interneta

Povodom obilježavanja Dana sigurnijeg interneta, koji se obilježava diljem svijeta 9. veljače, protekli je tjedan u našoj školi učenicima sedmih i osmih razreda održano predavanje o cyberbullyingu, odnosno internetskom  nasilju. Predavanje su održali policijski službenici za prevenciju Ureda načelnika PU virovitičko-podravske (Ana Kratohvil Katić, Dražen Huzjak i Siniša Knežević), a ukupno nazočilo mu je 47 učenika. Ovim predavanjem policijski službenici željeli su dati svoj doprinos u senzibilizaciji javnosti o opasnostima s kojima se mogu susresti prilikom korištenja suvremenih tehnologija te educirati učenike o načinima sigurnijeg korištenja interneta kako bi pritom bili odgovorni i razmišljali o svojoj sigurnosti. Internet i njegovi brojni servisi sastavni su dio svakodnevice za milijune ljudi. Njegova uporaba proširila se na škole i kućanstva tako da je među korisnicima i sve više osnovnoškolske djece. Omiljene aktivnosti učenika na internetu su traženje zabavnih sadržaja (glazba, filmovi, igre), dopisivanje s prijateljima te korištenje specijaliziranih stranica za druženje. Internet ima i pozitivnih strana, zahvaljujući dostupnosti različitih korisnih informacija, ali treba uvijek biti oprezan zbog njegove zlouporabe u razne svrhe i zbog neprimjerenih sadržaja koji se nude.

Tekst preuzet i prilagođen s www.viroviticko-podravska.policija.hr

objavio: Hrvoje Miklaužić   datum: 1. 3. 2016.