Zbogom školo do jeseni 2011.

Oko dvije tisuće učenika, ravnatelja, učitelja, njihovih roditelja, nazočilo je završnoj svečanosti kojom se obilježava kraj školske godine - Zbogom školo do jeseni.

Ova tradicionalna manifestacija koja se održava uz organizaciju Virovitičko-podravske županije odnosno Upravnog odjela za društvene djelatnosti nakon prigodnog programa čiji je domaćin ove godine bila Osnovna škola Ivana Gorana Kovačića iz Gornjeg Bazja, održala se na Stadionu TVIN-a u Virovitici uz nazočnost, između ostalih, virovitičko-podravskog župana Tomislava Tolušića, pročelnika Upravnih odjela VPŽ,...

Ove godine, na koncertu kojim se obilježava kraj školske godine, nastupile su zvijezde HTZ-a, Kim Verson, Bojan Jambrošić i Zoran Mišić. U gotovo dvosatnom programu, zvijezde HTZ-a oduševile su nazočne goste na Zbogom školo do jeseni, pokazavši se kao pun pogodak organizatora ove manifestacije.

Proglašeni su i najbolji učenici Virovitičko-podravske županije, osnovnih i srednjih škola.

Najbolji učenik osnovnih škola na području VPŽ je Filip Stevanovski. Filip je učenik 8e razreda Osnovne škole Vladimir Nazor Virovitica koji je sve razrede završio s prosjekom ocjena 5,00 i na taj način ostvario maksimalan broj bodova. Sudjelovao je na županijskim natjecanjima iz geografije, informatike, astronomije i fizike. Na spomenutim je natjecanjima odnio četiri puta prvo mjesto te pet puta drugo mjesto. Na športskim skupnim natjecanjima, plivanju i šahu, postigao je izvrsne rezultate na svim nivoima. Filip je tijekom osnovnoškolskog obrazovanja sudjelovao i na izvannastavnim aktivnostima, stolnom tenisu, astronomskoj grupi i dramsko-recitatorskoj grupi.

Ove godine je dodijeljena posebna nagrada učenici koja je svojim izuzetnim postignućima pridonijela razvoju sporta u osnovnim školama na području Virovitičko-podravske županije. To je učenica 8c razreda Osnovne škole Eugena Kumičića Slatina - Doroteja Santi.

Kod učenika srednjih škola s trogodišnjim programom, slavio je Martin Zvonar. Martin je učenik 3. razreda Industrijsko-obrtničke škole Virovitica trogodišnjeg obrtničkog programa zidar. Sva tri razreda završio je s odličnim uspjehom, a u praktičnom je dijelu nastave ostvario maksimalan broj bodova. Na državnim, skupnim natjecanjima zidara osvojio je drugo i treće mjesto.

Učenica 4 razreda Gimnazije Petra Preradovića Virovitica, Dunja Stojevski, najbolja je učenica Virovitičko-podravske županije u kategoriji srednjih škola s četverogodišnjim programom. Dunja je sva četiri razreda završila je s prosjekom ocjena 5,0 i maksimalnim brojem bodova. Sudjelovala je na županijskim natjecanjima iz povijesti, fizike, hrvatskog jezika, latinskog jezika, engleskog jezika, biologije i kemije na kojima je osvojila deset prvih mjesta i tri druga mjesta. Dunja je tijekom školovanja dvije godine za redom predstavljala županiju na državnim natjecanjima iz hrvatskog jezika. Aktivna je s matematičkom ekipom, ali i na drugim područjima kao što su: trbušni ples, suradništvo na kolaborativnom portalu šminkerica, lektorstvo i VIP najuspješniji tinejdžer. Nagrade najboljima uručili su Virovitičko-podravski župan Tomislav Tolušić, pročelnica Upravnog odjela za društvene djelatnosti VPŽ Vesna Šerepac i gradonačelnik Grada Virovitice Ivica Kirin.

tekst preuzet sa www.virovitica.info

objavio: Marko Gašparić   datum: 8. 6. 2011.