Učenice naše škole glazbeno-ritmičkom izvedbom uveličale II. Golden Christmas Virovitičkih mažoretkinja

Brojni mažoret timovi te plesne i glazbene skupine iz Zagreba, Križevaca, Čazme, Garešnice i Virovitice u subotu 3. prosinca svojom su glazbom, glasom i plesnim pokretima uveličali II. Golden Christmas Virovitičkih mažoretkinja - veliki božićni koncert koji je ove godine održan u svom drugom izdanju. Među svim tim skupinama i izvedbama našle su se i nastupile i učenice naše škole koje su izvele svoju glazbeno-ritmičku točku pod nazivom „Can-Can“. Najpoznatiju verziju istoimene skladbe, koja se i danas izvodi diljem svijeta, stvorio je Jacques Offenbach (galop iz njegove komične operete “Orfej u podzemlju“). „Can-Can“ je bio inspiracija brojnim skladateljima, slikarima i filmskim umjetnicima pa je tako inspirirao i nas. Korelacijom predmeta glazbene kulture te tjelesne i zdravstvene kulture uvježbale smo plesnu točku koristeći košarkaške lopte prilikom izvedbe. Izvedba je bila poprilično zahtjevna, ali uz puno vježbe i truda naših učenica uspjeli smo usavršiti točku i prikazati našu školu u punom sjaju.

Zahvaljujemo učenicama Jeleni Ivoš, Dorotei Milaković, Dorotei Ivanešić, Leoni Feketiji, Angelini Cupar, Ivi Bukvić, Lani Vojvodić i Teni Blažević na velikom trudu koji su uložile prilikom uvježbavanja plesne točke, na visokoj razini motiviranosti i ozbiljnosti koju su pokazale dolaskom na nastup.

Drage učenice, ovom prilikom želimo vam još jednom čestitati i reći da smo jako ponosne na vas!

Učiteljice Marija Palm Špehar i Sanja Gomerčić Gvojić

objavio: Hrvoje Miklaužić   datum: 6. 12. 2022.