Jednodnevni izlet učenika 5.a, 5.b i 6.b razreda u Nacionalni park Plitvička jezera

Učenici predmetne nastave, razredni odjeli 5.a, 5.b i 6.b razreda, dana 20. svibnja 2022. realizirali su jednodnevni izlet u Nacionalni park Plitvička jezera. Polazak autobusom bio je iz Gornjeg Bazja s parkirališta škole u ranim jutarnjim satima (5:00 sati). Ugodnom vožnjom preko Zagreba i Karlovca uspješno smo stigli na naše odredište koje smo željno iščekivali. Dolaskom na Plitvička jezera obilazak smo započeli razgledom „Velikog slapa“, a zatim smo šetnjom obišli Donja jezera. Dok smo čekali brod, u hladovini livade smo se odmorili i malo osvježili. Uživali smo u kratkoj vožnji električnim brodom preko jezera Kozjak te nastavili obilazak dijela Gornjih jezera. Prošli smo kraj najatraktivnijih slapova „Veliki prštavac“ i „Mali prštavac“ te smo se kratkom vožnjom panoramskim vlakom vratili do našeg ulaza. Nakon obilaska Plitvičkih jezera kratko smo se zaustavili na prekrasnim Rastokama i uputili se na željno iščekivani ručak. Nakon ručka nastavili smo vožnju prema Karlovcu. Po dolasku u Karlovac posjetili smo slatkovodni akvarij AQUATIKA. Akvarij predstavlja floru i faunu hrvatskih rijeka i jezera, geološku prošlost, tradicijsku kulturu i povijest porječja četiriju karlovačkih rijeka – Korane, Kupe, Mrežnice i Dobre. Za kraj našeg putovanja s velikim iščekivanjem i velikom radošću zastali smo i „napunili baterije“ u omiljenom McDonald's restoranu. Umorni, sretni i zadovoljni vratili smo se u svoj autobus te u veselom raspoloženju nastavili put kući. Puni prekrasnih dojmova i nakon predivno provedenog dana kućama smo stigli u kasnijim večernjim satima.

Voditeljica izleta: Sanja Gomerčić Gvojić

objavio: Hrvoje Miklaužić   datum: 20. 6. 2022.