KINČ U GORNJEM BAZJU

U OŠ Ivana Gorana Kovačića u Gornjem Bazju, u organizaciji Učeničke zadruge „Brezići“, dana 21.4. održana je radionica kinča, odnosno, izrade ukrasa od krep papira. Naši gosti, pozvani da nas pouče ovoj vještini, stigli su iz Madžareva te nam nakon kratkog predavanja o povijesti izrade papirnatih ukrasa i njihovoj današnjoj primjeni, pokazali kako napraviti različite vrste cvjetnih ukrasa. Uz predsjednika Kulturno umjetničke udruge „Magda i Luisa“ Tibora Martana, radionicu su vodile gospođe Ana Martan, Dubravka Baneković , Štefanija Vuk  i Štefanija Turković.

Osim učenika predmetne i razredne nastave, u aktivnostima izrade cvjetnih buketića svoj su hvalevrijedan doprinos dali i odrasli, pa su tako, uz nekoliko učiteljica i jednu tetu iz naše škole, svoje umijeće kreiranja papirnatih ukrasa svima pokazale i četiri vrijedne mame učenika iz PŠ Terezino Polje.

Svi sudionici, kako voditelji radionice tako i organizatori i polaznici, suglasni su da je današnji dan oplemenio djelovanje naše Učeničke zadruge s još jednom vještinom. Djeca i odrasli marljivim su radom pokazali da se gostima isplatilo današnje putovanje, jer su za njih imali samo riječi pohvale.

Najljepše zahvaljujemo gospodinu Tiboru, po struci diplomiranom pedagogu i etnologu, kao i njegovim suradnicama, što su nam svojom kreativnošću uljepšali današnji dan.  Nadamo se uspješnoj suradnji i u budućnosti !

Fotografije s radionice možete pogledati u prilogu.

Link na vijest www.icv.hr

Voditeljica UZ „Brezići“ Natalija Bajer

objavio: Hrvoje Miklaužić   datum: 22. 4. 2022.