Kazališna predstava Zlatna utvica

Učenici razredne nastave 30. ožujka 2022. posjetili su Gradsko kazalište Virovitica te odgledali predstavu Zlatna utvica. Predstava je nastala u suradnji s Kazalištem lutaka Zadar i Teatrom Fort Forno, a režiju potpisuje Robert Raponja. Tekst je nastao prema priči Zašto se rodila bijedna Lera i njezino siroče Ivane Brlić-Mažuranić, a adaptirala ga je Tatjana Šuput Raponja. U predstavi glume Blanka Bart, Goran Vučko i Monika Lanšćak.  Ovu nježnu i sjetnu priču o odnosima majke i kćeri, oca i sina naša najcjenjenija autorica za djecu smjestila je u pradavno doba kada ljudi žive u zemunicama, u skromnim naseljima kraj močvara, a tadašnjim ljudima, za koje kaže da su “osrednji i ogovorljvi i nikakvi”, glavni je smisao života nahraniti se i napojiti. Ali mora postojati još neki, možda važniji razlog rođenja?

Učenici su glasnim pljeskom nagradili glumce te nakon kazališta krenuli u smjeru Virovitičko – podravske županije i Gradske knjižnice i čitaonice Virovitica.

Učenike i učiteljice u Županiji je dočekala nasmiješena i za sva pitanja raspoložena pročelnica Službe za poslove župana i opće poslove Jasna Abramović. Nakon iscrpne prezentacije te odgovaranja na sva pitanja učenici su se fotografirali s pročelnicom.

U Gradskoj knjižnici i čitaonici učenike i učiteljice/učitelja dočekala je voditeljica Stručno – znanstvenog odjela Mirjana Kotromanović. Učenike je provela kroz sve odjele knjižnice te strpljivo odgovarala na sva pitanja naših učenika.

U odlascima i dolascima uspjeli smo pronaći 15-ak minuta slobodnog vremena koje smo proveli ispred Gimnazije Petra Preradovića gledajući uskršnji postav, mrkve i zečiće te smo uslikali i nekoliko fotografija.

Puni dojmova, sretni, ali i iscrpljeni od ispunjenog dana krenuli smo kućama s autobusnog kolodvora u Virovitici.

objavio: Hrvoje Miklaužić   datum: 5. 4. 2022.