Obavijest - raspored sati

Dragi učenici,

u nekoliko rečenica pokušat ćemo pojasniti koja su očekivanja vaših učitelja, koje su norme ponašanja i kako će uopće funkcionirati rad na daljinu u "virtualnim učionicama". Prvo i najvažnije, očekujemo da budete pristojni i odgovorni u komunikaciji sa svim dionicima virtualnog prostora u kojemu obitavate, a kao drugo, ne manje važno, da budete marljivi i redovito pratite i izvršavate obveze koje se pred vas postavljaju. Molimo vas da pratite raspored sati i svaki puni sat pristupite svojoj "virtualnoj učionici". Naravno, potpuno smo svjesni da ne možete svaki sat koji vam je po rasporedu biti na internetu i u Google classroom učionici aktivno sudjelovati u radu (nestabilnost u radu same aplikacije, dostupnost interneta, dijeljenje uređaja s braćom i sestrama) ali očekujemo od vas da se u toku dana obavezno prijavljujete u učionicu i obavite predviđene zadatke, postavljate upite i sudjelujete u radu koji treba izvršiti u rokovima koje pred vas postave vaši učitelji. Takav način rada je prihvatljiv i pohvalan pa vas pozivamo da se dokažete pristupom i posvećenošću radu, a zasigurno će to vaši učitelji znati prepoznati.

U komunikacijskom smislu potpuno su neprihvatljivi svi nepoćudni oblici ponašanja s posebnim naglaskom na poštivanje dostojanstva i integriteta svakog sudionika nastavnog procesa. Djeco, sve ostaje zapisano, budimo odgovorni. Nažalost, ako budemo primorani izreći ćemo mjere za one koji krše pravila i ne doprinose radu.

Od vaših učitelja možete očekivati raznolik pristup radu usmjeren na osmišljavanje raznih kreativnih zadataka, kvizova, upitnika kroz linkove koje treba otvoriti, video programe koje treba analizirati ili pokuse koje treba provesti i javiti povratno o rezultatima i opažanjima. Navedeno učenje na daljinu neće rezultirati provjerom znanja i ocjenom, već će vam učitelji davati povratnu informaciju o samom procesu učenja te usvojenosti znanja i vještina u odnosu na očekivane odgojno-obrazovne ishode.

Dragi učenici,

dobrodošli u učionicu, vaši učitelji vam žele uspješan rad!

Raspored sati za virtualne učionice:

5. razredi

6. razredi

7. razredi

8. razredi

Google classroom - ulaz u učionicu

objavio: Hrvoje Miklaužić   datum: 17. 3. 2020.