Važna obavijest - organizacija nastave

VAŽNA OBAVIJEST!!!

Organizacija nastave i rada škole tijekom posebnih mjera vezanih za aktualno epidemiološko stanje

Sukladno uputama Ministarstva znanosti i obrazovanja vezano za aktualno epidemiološko stanje uzrokovano virusom COVID-19 Osnovna  škola Ivana Gorana Kovačića Gornje Bazje donosi sljedeće mjere koje se počinju primjenjivati od 16. ožujka 2020. godine uz očekivano trajanje od 14 dana ili dobivanja drugih naknadnih uputa Vlade RH i MZO-a.

1. Organizacija nastave za učenike razredne nastave od ponedjeljka 16. ožujka:
  • ZA RAZREDNU NASTAVU Ministarstvo znanosti i obrazovanja će putem televizijskog programa Hrvatske televizije (3. program) emitirati nastavu na daljinu u skladu s rasporedom koji odrede.

* Razrednici će u skladu s uputom MZO-a organizirati roditelje u grupe putem odabranog komunikacijskog kanala (Viber, e-mail, Facebook i dr.) i savjetodavno i suradnički pomagati učenicima u praćenju nastavnih sadržaja. Učenici koji imaju pomoćnika u nastavi moći će, uz suglasnost roditelja, koristiti njegove usluge.

• Organizacija nastave za učenike predmetne nastave od srijede 18. ožujka:

ZA PREDMETNU NASTAVU, od srijede 18. ožujka, naša Škola će uspostaviti „virtualne razrede“ u kojima će putem besplatne platforme Google Classroom učitelji komunicirati s učenicima i organizirati nastavni proces. Svi učenici predmetne nastave u utorak se trebaju pridružiti svojoj „virtualnoj učionici“ za koju će poziv dobiti na svoj CARNet webmail (e-mailu pristupaju koristeći učenički elektronički identitet u sustavu AAI@EduHr / podacima s kojima pristupaju e-Dnevniku.

- Pozivnicu u „virtualnu učionicu“ treba prihvatiti, prilikom pristupa Google Classroomu identificirati se Gmail korisničkim računom (učenika ili roditelja/ ili izraditi novi račun koji je besplatan) i pristupiti učionici.

- U srijedu u 9:00 svi učenici predmetne nastave imaju sat razrednika, a tada će biti objavljen i raspored održavanja nastavnih sati.

• ZA PREDMETNU NASTAVU Ministarstvo znanosti i obrazovanja će putem televizijskog programa Sportske televizije svakodnevno, prema rasporedu, emitirati obrazovne sadržaje.

1. Nastavni proces u skladu s uputama i rasporedom treba pratiti redovito, a putem telefona i e-mailom kontaktirati razrednike zbog konzultacija o svim pitanjima na koje trebate odgovor i pojašnjenje.
  2. Predviđeni termini najavljenih pisanih provjera znanja u periodu od 16. ožujka 2020. godine do kraja trajanja ove mjere nisu važeći već će naglasak u radu biti na ponavljanju i davanju povratnih informacija učenicima o usvojenosti sadržaja.
  3. Školske zgrade će počevši od subote 14. ožujka 2020. godine biti zatvorene za sve učenike i druge posjetitelje.
  4. Svi zaposlenici, učitelji, stručne suradnice , administrativno i tehničko osoblje radit će prema uputama Ministarstva znanosti i obrazovanja te odlukama ravnatelja škole o unutarnjoj organizaciji rada.
  5. Komunikacija s učiteljima, stručnim suradnicama i stručnim službama odvijat će se isključivo putem službenih e-mail adresa ili adrese Tajništva škole (tajnistvo@os-igkovacic-gornjebazje.skole.hr) ili telefonom (Tajništvo: 033/786-150).

Zahvaljujem na razumijevanju.

Raspored nastave na daljinu na televiziji

Ravnatelj škole Saša Topić

objavio: Hrvoje Miklaužić   datum: 16. 3. 2020.