Humanitarni projekt MyLife4Kids

MyLife4Kids 2020  ili Kako sam spojio svoj dnevni boravak i Afriku je humanitarno-putopisni te edukativni projekt iskusne i nagrađivane ekipe hrvatskih putnika, putopisaca, sportaša i fotografa, udruženih u službeni hrvatski humanitarni rally tim MyLife4Kids. Hrvatskom timu ovo je treće sudjelovanje na humanitarnom rallyju Budapest-Bamako. Zanimljivo je što su ove godine članovi tima dvojica Virovitičana, pustolovi i zaljubljenici u daleke krajeve, Saša Pjanić i Bernard Tkalčec. Znatiželja i ljubav prema ljudima vode ih na ovo zahtjevno, ali prvenstveno zanimljivo putovanje.

Posljednjega dana siječnja 2020. godine krenut će na najveći humanitarni reli na svijetu Budimpešta - Bamako. Mobilni humanitarci će u četrdesetak dana terenskim vozilima i motorkotačima proći 20 000 kilometara dug put Zapadnom Afrikom, kroz Senegal, Mauritaniju, Mali, Gvineju i Sierra Leone i pritom ruralnim zajednicama podsaharske Afrike, napose djeci, darivati školski, higijenski i sanitarni pribor, antimalarike, zaštitne mreže protiv komaraca i sve ono što im pripreme dobročinitelji.

Dragi svi, pozivam vas da se priključimo ovoj hvalevrijednoj akciji i ponekom sitnicom (koja to njima nije!) uljepšamo život klincima u siromašnim dijelovima Crnoga Kontinenta. Ideja je da se našim dobrovoljnim novčanim prilozima (prema vlastitim mogućnostima i željama) kupi školski pribor. Usputni susreti na lokalnim cestama uvijek su izvor obostrane sreće i zadovoljstva, a darovi mamci za dječje osmijehe. (Bacite oko na fotogaleriju školske web stranice!)

Vrijeme polaska je blizu pa trebamo djelovati ekspresno! Ukoliko odlučite sudjelovati, novčane priloge skupljat ćemo do srijede 29. siječnja 2020. te brzopotezno kupiti pribor i proslijediti ga humanitaracima koji će tada biti u niskom startu.

Zahvaljujem svima koji su prepoznali vrijednost akcije, posebice zato jer odgajate našu djecu da budu bolji ljudi, da pomažu i onima koje nikada neće upoznati, one koji im ne mogu uzvratiti – to je recept za sreću.

Saša P. svoje putničke kilometre bilježi objektivom fotoaparata, izravnim prijenosom preko interneta, kamerom. Nakon povratka, prepun iskustava i dojmova, piše putopise, održava radionice i tribine, izlaže fotografije te organizira predavanja i okrugle stolove kojima javnost želi senzibilizirati za pitanja pomoći Africi. I mi ćemo ga ugostiti u našoj školi da nam prenese djelić svoje afričke avanture.

učiteljica Andreja

objavio: Hrvoje Miklaužić   datum: 23. 1. 2020.

« Ožujak 2024 »