Zasadi drvo, ne budi panj

Članovi Učeničke zadruge OŠ Ivana Gorana Kovačića Gornje Bazje uz voditeljicu, učiteljicu Nataliju Bajer, uključili su se u ovogodišnju građansku inicijativu kolektivne sadnje ''Zasadi drvo, ne budi panj'' koja je održana na razini Republike Hrvatske. Uz dragocjenu pomoć Hrvatskih šuma – Uprave Slatina i Flore Vtc koji su donirali sadni materijal, kao i Industrijsko-obrtničke škole Virovitica koja je u suradnji s koordinatoricom akcije za našu županiju, gospođom Sabinom Grgačić, također donirala sadnice, učenici MŠ Gornje Bazje i PŠ Terezino Polje 24. i 25. listopada zasadili su ukupno 20 primjeraka sadnica drveća i ukrasnoga grmlja u parkovima navedenih dviju škola. Naš su okoliš tako obogatile dvije japanske trešnje, dva kestena, dvije lipe, tri hrasta, jedan javor, jedna tisa, jedna bukva… Akciju sadnje oskoruša u Terezinom Polju predvodila je učiteljica Vlasta Brcković, u suradnji s roditeljima učenika,  dok je učenike 8. razreda MŠ predvodio učitelj Igor Fućkar uz podršku školskoga domara Tomislava Živkovića. Djelatnici Hrvatskih šuma učenicima 4. razreda MŠ,  koje je u aktivnost Učeničke zadruge uključio njihov učitelj Ivan Krmpotić, ovom su prilikom održali kratko predavanje o vrstama drveća koje su zasađene tijekom ove akcije. Članovi Zadruge obećali su da će pažljivo i marljivo voditi brigu o svim novozasađenim biljkama kako bi okoliš naše škole u godinama koje su pred nama bio još bogatiji i ljepši nego što je sada. Svim donatorima sadnica bit će uručene prigodne zahvalnice koje će ostati trajnom uspomenom na ovogodišnju hvalevrijednu akciju.

Učiteljica Natalija Bajer

objavio: Hrvoje Miklaužić   datum: 25. 10. 2019.

« Travanj 2024 »