Dan rijeke Drave

Ulomak pjesme:    Podravino moja mila

Moj premili rodni kraj…..

Teci, teci rijeka Dravo

Pozdravi mi doma sve….

Nastavit ćemo poruku ovog ulomka i pozdraviti sve one znane i neznane ljude koji čuvaju prirodu, njene ljepote i rijeku Dravu. Pridružili smo se stoga 20. rujna 2019. proslavi u Informativno-edukativnom centru Dravska priča u Noskovačkoj Dubravi i svojim aktivnim sudjelovanjem naglasili potrebu poznavanja ljepote i važnosti Zelenog pojasa kojem pripada rijeka Drava. U prezentaciji filma o Zelenom pojasu uočili smo važnost povezivanja svih koji poštuju i nastoje očuvati prirodu u europskim zemljama, a sve njih smo pozdravili razglednicama koje su otputovale balonima. Zanimljivo nam je bilo vidjeti oporavilište roda  (sada znamo da mogu prezimiti ovdje uz pomoć čovjeka koji će im osiguravati hranu), ali najzanimljiviji dio izvanučioničke nastave bilo je sudjelovanje u starim igrama (prenošenje jajeta u žlici, skakanje u vrećama, žive tačke i potezanje užeta). Prošetali smo Poučnom stazom do rijeke Drave i uspjeli uočiti nekoliko prekrasnih primjeraka jastreba, ponovili što znamo o dravskim ribama i biljkama te uživali u promatranju toka rijeke. Ljepotu sela upoznali smo vozeći se zaprežnim kolima i naučili da i za njih postoje prometna pravila (ispružiti ruku u smjeru skretanja umjesto pokazivača smjera).

Dojam ovog poučnog posjeta: Istraživati i pričati o ljepoti  zavičaja!

učenici Dugog Sela Lukačkog, Gornje Bazje,

Terezino Polje i učiteljica Vlasta Brcković

objavio: Hrvoje Miklaužić   datum: 26. 9. 2019.

« Ožujak 2024 »