Razgovor s najsportašima grada Virovitice

U našoj je školi 28. veljače 2019. god. održano natjecanje Lino višebojac. Tim smo povodom ugostili karatisticu Saru Malčec i rukometaša Luku Moslavca, koji su ujedno i najsportaši  grada Virovitice, te iskoristili njihovo prisustvo kako bismo nakratko porazgovarali s njima.

Razgovor sa Sarom Malčec

Što ti znači nagrada najsportašice grada Virovitice?

Nagrada je priznanje meni, mome radu i radu Karate kluba Virovitica. Pokušat ću sljedeće godine obraniti tu titulu te vjerujem da sam uzor mlađim karatistima u mome klubu.

Baviš li se dugo sportom?

Karateom se bavim 9 godina.

Iziskuje li ozbiljno bavljenje sportom puno odricanja?

Nemam toliko slobodnog vremena kao moji vršnjaci, a ponajviše sam zauzeta vikendima jer se tada obično održavaju natjecanja. Uz mene se svoga slobodnog vremena odriču i moji roditelji i treneri.

Kako si uspjela uskladiti školske obveze i treninge?

Sve je stvar dobre organizacije. Potrebno je obveze ispunjavati na vrijeme, a ne odgađati ih. Redovito odlaženje na treninge ključ je uspjeha. Treniram svakodnevno, a kada su pripreme za neki turnir, treniram i više puta dnevno, pa čak i vikendima.

Koji ti je bio omiljeni predmet u školi?

Posebno sam voljela engleski jezik, a naravno i tjelesni.

Što bi za kraj poručila učenicima naše škole?

Bavite se sportom jer to nije samo dobitak za tijelo, već za čitavu osobu. Sport je izvrsna aktivnost koja utječe na snažniji razvoj discipline općenito u životu.

razgovarao: Ivan Jurenec

fotografije: Ivan Jurenec

objavio: Hrvoje Miklaužić   datum: 12. 3. 2019.

« Travanj 2024 »