Dan škole

Mjesec ožujak ima 31 dan, ali nama u Općini Lukač poseban je 21. dan toga mjeseca. Naime, rođendan je naše drage škole, kao i pjesnika Ivana Gorana Kovačića, čije ime naša škola s ponosom nosi. Odlučili smo kako nas korona neće spriječiti u obilježavanju ovog dana te smo, sukladno epidemiološkim mjerama, obilježili ovaj dan na malo drugačiji način nego kako smo dosad običavali. Nismo puhali 157 svjećica, koliko godina živi i djeluje naša škola, ali smo se raznim aktivnostima, svaki razred zasebno, prisjetili zašto je naša škola toliko posebna. Dana 19. ožujka, kada smo obilježili Dan škole, ravnatelj Saša Topić videoporukom je djelatnicima i učenicima uputio prigodnu čestitku. Prisjetio se vlastitog osnovnoškolskog obrazovanja, a inspirativnim porukama htio je potaknuti učenike da se trude biti najbolja verzija sebe. Naveo je kako ne slavimo školu kao građevinu, već školu kao mjesto poučavanja i odgoja, mjesto gdje će nas uvijek dočekati pomoć i gdje se trud i marljivost višestruko isplate. Trud oko obilježavanja Dana škole svakako se isplatio jer smo dobili pregršt prekrasnih uradaka, nasmijali smo se i raspjevali, a sve smo ovjekovječili fotografijama, pisanim uradcima i videozapisima. Osim toga, sudjelovali smo i u karitativnoj akciji prikupljanja namirnica i higijenskih potrepština za socijalnu samoposlugu, a dio naših djelatnika uključio se u humanitarnu akciju „53nja“, čiji je cilj prikupljanje sredstava za stradale u prosinačkom potresu na području Banovine. Svim učenicima, djelatnicima i mještanima Općine Lukač od srca zahvaljujemo!

Što su nam to sve učenici uz pomoć svojih učitelja pripremili u područnim školama i matičnoj školi?

Područna škola Lukač Dan škole obilježila je tako što su učenici napisali sastavke o školi u kojima su izrazili svoju ljubav prema školi.

U školi u Dugom Selu učenici su razgovarali o Ivanu Goranu Kovačiću, pjevali himnu, crtali logo škole, crtali tortu školi za rođendan i napisali joj čestitku.

Turanovačka škola ovaj je dan obilježila pjesmom, igrom uz balone, izradom tematskih ukrasa, zdravicom i pisanjem sastavaka o školi.

Učenici Područne škole Terezino Polje izradili su prigodan plakat o Ivanu Goranu Kovačiću i školi, a uz to su napisali i haiku pjesme o proljeću.

Iz Područne škole Veliko Polje stigla je čestitka povodom Dana škole, a uređen je i poseban pano.

Učenici prvog razreda matične škole snimili su videozapis o Ivanu Goranu Kovačiću u kojemu su prigodnim riječima svima čestitali Dan škole.

Drugi razred matične škole snimio je radijsku emisiju na temu škole, televizijsku emisiju u čast 157. obljetnice škole, a naučili su i pjevati školsku himnu. ´

Treći razred matične škole Dan škole obilježio je suradničkom nastavom (Priroda i društvo - Engleski jezik), izradom buketića od papira u bojama škole te pjevanjem himne.

Učenici četvrtog razreda matične škole izrađivali su straničnike s prepoznatljivim motivima škole (logo škole, boje škole…).

Petaši su doprinijeli obilježavanju Dana škole pisanjem haiku pjesama te rješavanjem cvjetića (listića).

Šestaši su pisali proljetne činkvine, a potom su ih zabilježili i na proljetnim bojama ukrašenom plakatu. Izradili su i plakat na engleskom jeziku povodom 157. obljetnice škole.

Sedmaši su povodom Dana škole ukrasili pano u razredu.

Osmaši su rješavali Kahoot (kviz znanja – o školi, općoj kulturi, sportu), a troje prvoplasiranih učenika dobitnici su nagrada.

Iz priloženog je vidljivo kako je obilježavanje Dana škole proteklo u veselom tonu te da nas čak ni ova trenutačna, izazovna situacija nije spriječila da na zabavan i poučan način obilježimo rođendan škole. Zahvaljujemo svima koji su sudjelovali u obilježavanju Dana škole i nadamo se da ćemo iduće godine biti u mogućnosti zajedno obilježiti i proslaviti naš dan. „Neka osmijeh krasi lica sviju nas!“ 😊

objavio: Hrvoje Miklaužić   datum: 30. 3. 2021.

« Travanj 2024 »